dlaczego lubimy horrory rozprawka

dlaczego lubimy horrory rozprawka

Pepper Spray, Perspektywa historyczna

W ostatnich latach, gaz pieprzowy zyskała na popularności i obecnie JEST na WŁASNY produkt Obrony z wyboru, szczególnie Wsród Kobiet. Nie JEST Trudno Zrozumieć, Dlaczego; do nieśmiercionośnego, Tani, łatwy wag obsłudze, Mały i niepozorny. Żartach się także legalne w większości krajów í JEST BARDZO Skuteczny wag zdejmując nawet najtrudniejszych mężczyzn.

Chociaż produkowane masowo kanistry z Gazem pieprzowym Istniejemy na Rynku od okolo 30 lat, początki sięgają znacznie JEJ Dalej. Istnieją dowody potwierdzające, ZE koncepcja wykorzystania ostra papryka LUB Silne opary SIĘ osłabiać wroga, JEST Już od wieków.

Aztekowie

dlaczego lubimy horrory rozprawka

Aztekowie odkryli chili w Środowisku naturalnym i zaczął Ich kultywowanie Blisko 6000 lat Temu. Używali paprykę, ABY dodac Trochę smaku zrobienia swoich posiłków, piwo odkryto rowniez Inne korzyści. Używali przejść Jako Lekarstwo na Różne dolegliwości, w Tyma; przeziębienia, astma, łagodzenie Bolu i łagodzą ból gardła. Odkryli oni rowniez, Ze jeśli ostra papryka spalono, aby Moga Być stosowane Jako Formy Walki Chemicznej. Ogień stworzył Dym, Który choremu Ich wroga podrażnienia gardła i penetrując Skore, podobnie Jak spraye pieprz Dzisiaj. W Postaci sok byl rowniez używany Jako broń i Jako kare. Aztekowie nawet karane niewłaściwie poland trzymając Glowe nad spalaniem chili pieprz w ogniu. Dym i opary wynikające Były wystarczająco Silne, ABY spowodować uczucie pieczenia Skóry, podrażnienie gardła i łzawienie oczu.

Aztekowie rowniez wyciąć AŻ papryka chili i związał je zrobić swoich Łodzi odeprzeć rekiny podczas Ich połowu. Jednakże, skuteczność Tego sposobu prawdopodobnie Bardzo Minimalne Jak pikanterii z pieprzu rozcieńcza SIĘ W wodzie oceanicznej.

Majowie

Mayan Indianie uprawiane Hot Chili Peppers, wykorzystując je także wykorzystywali, ABY dodac smaku żywności.
Artykuł dzięki:

Author: fabrykasensacji.pl

Share This Post On